Image default
DünyaManşet

Norveç, Filistinli hastaları ülkeye kabul etme kararı aldı

Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten beri saldırılarını sürdürdüğü Gazze’deki hastaların tedavi için ülkesine kabul edileceğini bildirdi.

Norveç, Filistinli hastaları ülkeye kabul etme kararı aldı

 28 Mayıs’ta Filistin Devleti’ni resmen tanıdığını duyuran Norveç, bu sefer de Gazze için önemli bir karara imza attı. Karara göre Norveç Gazze’deki yaralı Filistinlileri tedavi etmek için ülkesine getirecek.

Norveç’teki VG gazetesinin haberine göre, Store, Gazze Şeridi’ndeki yaralı Filistinlilerin tedavi edilmek üzere Norveç’teki hastanelere getirileceğini kaydetti.

Store, hükümetin Gazze’den 20 hastayı bazı akrabalarıyla Norveç hastanelerinde tedavi altına alınmak üzere ülkesine getirmeye karar verdiğini belirtti.

Filistin’deki hastaları diğer ülkelere taşıyan uçaklara da katkıda bulunacaklarını açıklayan Store, böylelikle tedavi için Norveç’e getirilebilecek hasta kapasitesinden çok daha fazla kişiye yardım edilmesini sağlayacaklarını söyledi.

Store, “Gazze’deki insani durum felaket boyutunda. Sağlık sistemi çökmüş bir halde. Bu yüzden Norveç’in yapabileceği en önemli şey, hastaneleri güçlendirerek Gazze ve çevresindeki insani yardım ve sağlık çalışmalarını desteklemektir.” dedi.

 

KAYNAK: Anadolu Ajansı

 

Related posts

Tam 1,5 milyar dolar! Türkiye’ye akış hız kazandı

admin

Kıtalar arası Türk köprüsü… Üye ülkelerden stratejik ”Orta Koridor” taahhüdü

admin

Oy çokluğuyla kabul edildi! Yüzde 449’a varan zam

admin

Yorum bırakın