Image default
GündemManşet

MSB, PKK’nın yeni taktiğini deşifre etti! Yerel halkı böyle kandırıyorlar

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Dergele köyünde sivilleri kalkan olarak kullanarak Türk birliklerine havan saldırısı düzenleyen teröristlerin, yerlerini gizlemek amacıyla ormanları ateşe verdiğini duyurdu.

MSB, PKK’nın yeni taktiğini deşifre etti! Yerel halkı böyle kandırıyorlar

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Dergele köyüdeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere ve meskûn mahallere yönelik hassasiyetini bildikleri için hem köylüleri kalkan yapan hem de gizlenebilmek için ormanları ateşe veren teröristler, yıllardır yaptıkları gibi Irak kuzeyindeki sivil halkı tehlikeye atmaya çalışıyor.

YEREL HAKLI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

PKK’lı teröristler ateşe verdikleri yerlerde de yerel halkı ‘Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucu ormanlar yandı.’ şeklindeki yalanlarla kandırmaya çalışıyor. Teröristler aynı zamanda girdikleri köylerde etrafa ateş açarak sivillerin canlarını ve mallarını tehlikeye atıyor. Terör örgütü ne yaparsa yapsın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere, yerleşim yerlerine, çevreye ve doğaya olan hassasiyeti devam edecek! Teröristler ise Mehmetçiğin pençesinden kurtulamayacak” denildi.

 

KAYNAK: Demirören Haber Ajansı

#MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Related posts

Türkiye’nin enerjideki rolü büyük!

admin

Tarihte bir ilk! Türkiye ev sahipliği yapacak

admin

Son bir haftada 72 terörist etkisiz

admin

Yorum bırakın