Image default
ManşetSiyaset

MHP’li Büyükataman: CHP, teröre diyet borcunu ödemek için kolları sıvıyor!

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medyada yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ve partisinin terör örgütlerine destek verdiğini belirtti. Büyükataman, CHP’nin devletin terörle mücadelesine karşı durduğunu ve Türk yargısının bağımsızlığını sorguladığını belirtti.

MHP’li Büyükataman: CHP, teröre diyet borcunu ödemek için kolları sıvıyor!

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve partisine sert eleştirilerde bulundu. CHP ve Genel Başkanı Özgür Özel’in devletin terörle mücadelesine karşı tutumunu eleştiren İsmet Büyükataman, devletin terörle mücadelesinin yanında olduklarını bir kez daha vurguladı.

Büyükataman, Özgür Özel ve CHP’nin terör örgütlerine karşı verilen mücadelenin karşısında durduğunu belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ve şürekası DEM’lenmeye devam ediyor! Devletimizin terörle mücadelede gösterdiği kararlı duruşun karşısında, CHP ittifak içinde olduğu terör odaklarına diyet borcunu ödemek için kolları sıvıyor, milletin düşmanları ile aynı safta yerini almakta hiç gecikmiyor.”

Büyükataman, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “adalet” kavramını sorgulayarak, Özel’in açıklamalarını eleştirdi. CHP’nin terör örgütlerine destek verdiğini ve provokatörlerin serbest bırakılmasını istediğini belirtti:

“Kendini adaletin yerine koyan CHP Genel Başkanına göre ‘adalet’ milletimizin canına, malına saldıran ve aziz vatan toprağımıza göz diken kalleşlerin özgür bir şekilde aramızda dolaşması mıdır? Sırtımızı PKK/YPG/PYD’ye dayıyoruz diyerek sokakları karıştıran, çocukları katleden provokatörlerin serbest bırakılması mıdır?”

Açıklamasında 6-8 Ekim Olayları davasına da değinen Büyükataman, Özgür Özel’in hukuksuzluk iddialarına karşı çıkarak, Türk yargısının bağımsızlığına vurgu yaptı:

“Özgür Özel, 6-8 Ekim Olayları davasında verilen kararın hukuksuz olduğunu neye göre iddia etmektedir? Bağımsız ve tarafsız Türk yargısının kararına leke düşürmeye çalışan Özgür Özel eczacı gömleğini çıkarıp terör örgütünün gönlünü hoş etmek için hakim cübbesi mi giymiştir? Türk yargısının kararlarına leke sürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur!”

Büyükataman, Özel’in tutumunu “akıl tutulması” olarak nitelendirirken, bu tavrın emperyalizme hizmet ettiğini savundu:

“Bağımsız Türk yargısı tarafından verilen ve millet vicdanında kabul gören bir karara ‘hukuksuz’ diyerek karşı çıkmak akıl tutulması değilse düpedüz emperyalizmin Kandil’deki eli kanlı uşaklarına selam çakmak değil midir?”

 

KAYNAK: Haber Merkezi

Related posts

AK Parti’de Olağan Kongre süreci ekimde başlıyor

admin

19 Mayıs’ta 43 gemi halkın ziyaretine açılacak

admin

PKK’ya bir darbe daha! MSB duyurdu: 3 terörist etkisiz hâle getirildi

admin

Yorum bırakın