Image default
DünyaManşet

Hollanda’dan, EURO 2024 çeyrek finalinde karşılaşacağı Türkiye’ye mesaj

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile EURO 2024 çeyrek finali öncesi “iyi olan kazansın” mesajı paylaştı. Türkçe paylaşım, sporun farklılıkları birleştirebileceği vurgusunu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye’yi desteklemek için Berlin’e gitti. Maç bugün TSİ 22.00’de başlayacak.

Hollanda’dan, EURO 2024 çeyrek finalinde karşılaşacağı Türkiye’ye mesaj

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek finalinde Hollanda ile Türkiye arasında yapılacak maç öncesinde Türkçe “iyi olan kazansın” paylaşımı yaptı.

Hollanda Dışişleri Bakanlığının X hesabından, “Türkiye Cumhuriyeti’nden Hollanda’ya pek çok taraftarın bugünkü maçı izleyeceğinden eminiz. Spor ilham verebilir, farklılıklar arası köprü kurabilir ve dünyayı değiştirebilir. Ortak spor tutkumuz, Hollanda ve Türk halkını yakınlaştırıyor.” paylaşımında bulunuldu.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı resmi X hesabının etiketlendiği paylaşımda ayrıca Türkçe “İyi olan kazansın.” ifadelerine yer verildi.

EURO 2024 çeyrek finalinde Türkiye ile Hollanda arasında yapılacak çeyrek final maçı, bugün Almanya’nın başkenti Berlin’deki Olimpiyat Stadı’nda TSİ 22.00’de oynanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Türkiye A Milli Futbol Takımına çeyrek final karşılaşmasında destek vermek için Berlin’e gitmişti.

 

KAYNAK: Anadolu Ajansı

 

Related posts

Milletvekili Uysal Filistin için Portekiz’den dünyaya seslendi: Vahşeti durdurun

admin

NATO Genelkurmay Başkanları bir araya geldi

admin

MHP’li Ersoy: Neden Aşkın Genç orada şahit olup onay verdiği haksız, hukuksuz işler için cümle kurmuyor

admin

Yorum bırakın