Image default
GündemManşet

Banka hesabı ve POS cihazı paylaşanlara ağır cezalar yolda

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı yeni vergi paketi, banka hesapları ve POS cihazlarına ilişkin cezaların artırılmasını öngörüyor. Yasa dışı para transferleri ve POS cihazı kullanımlarına ağır yaptırımlar geliyor.

Banka hesabı ve POS cihazı paylaşanlara ağır cezalar yolda

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni vergi paketi üzerinde son hazırlıklarını sürdürüyor..

NTV’nin haberine göre; yeni vergi paketiyle, banka hesapları ve POS cihazlarının yasa dışı kullanımlarına karşı ağır yaptırımlar geliyor.

BANKA HESAPLARINA AĞIR CEZA

Mal teslimi veya hizmet ifalarına ilişkin para transferlerinin başkasına ait banka hesaplarına yapılması durumunda, hem hesabı kullanan hem de kullandıran kişiler adına, işleme konu tutarın yüzde 10’u oranında özel usulsüzlük cezası kesilecek. Bu ceza, asgari 25 bin lira, üst limit ise 20 milyon lira olacak.

POS CİHAZI KULLANIMINA SIKI DENETİM

POS cihazını başka mükelleflere kullandıran ve başkasına ait POS cihazını kullananlara yönelik her bir tespit için ağırlaştırılmış özel usulsüzlük cezası uygulanacak. Cezalar, bilanço esasında defter tutanlara 75 bin lira, işletme hesabında defter tutanlara 37 bin 500 lira ve diğer mükelleflere 19 bin 500 lira olarak belirlenecek.

Banka Hesapları İçin: Para transferlerinde başkasının hesabını kullananlara %10 oranında ceza, minimum 25 bin lira, maksimum 20 milyon lira.

POS Cihazları İçin: Başkasının POS cihazını kullananlara ağır cezalar; bilanço esasında defter tutanlara 75 bin lira, işletme hesabında defter tutanlara 37 bin 500 lira, diğer mükelleflere 19 bin 500 lira.

KAYNAK: Haber Merkezi

Related posts

Türkiye’ye girmeye çalışan PKK/PYD’li terörist yakalandı

admin

ABD medyası açıkladı! Trump’a suikast girişimi ile ilgili şaşırtıcı detaylar ortaya çıktı

admin

Bakanlık duyurdu: Yıkım başladı

admin

Yorum bırakın